Момент-1
Слава-2
Аурора-2
Аурора-F2
Блиц-F1
Кошничка за чистење на долниот слој, полица за корпа за чистење на долниот слој, модуларна корпа за долниот слој
Монтирано во еднослојна, двослојна или трослојна подлошка, поставено во различни модули за вбризгување, за чистење на лабораториски стакларија за повеќекратна употреба, керамика, пластика, не'рѓосувачки челик и така натаму.
| Материјал | 316L не'рѓосувачки челик |
| Боја | Мат не'рѓосувачки челик |
| Ролер за активности | Осум |
| Регулатор на позиција | Два |
| Рамката на кошничката со туркање и влечење | 550 мм |
Поделено на два слоја за полнење на мрежестата лента
Вградена ротациона прскалка
Рачно чистење на комората за влез и излез со влечење и притискање
| Надворешни димензии, висина во мм | 226 мм |
| Надворешни димензии, ширина во мм | 529 мм |
| Надворешни димензии, Длабочина во мм | 569 мм |
| Нето тежина | 5,6 кг |