| Основен параметар | |
| Работна температура | 5-40ºC |
| Електронска моќност | 220V/50Hz |
| Електрична жица | 2м/5*10м2 |
| Моќност на греење | 4KW/9KW |
| Вкупна моќност | 9KW/13KW |
| Комора за перење | 316L не'рѓосувачки челик |
| Надворешен панел | 304 не'рѓосувачки челик |
| Капацитет | 202L |
| Перисталтична пумпа | 4 парчиња |
| Програми | 36 стандардни, 100+ прилагодени |
| Температура на перење | до 95ºC |
| RS 232 порт | За пренос на информации од машината за перење |
| Екран на допир | 7-инчен екран во боја |
| Надворешна димензија | В/Ш/Д: 990*612*750мм |
| Тежина | 120 кг |
| Сензор за температура | PT1000 |
| Достапна е интернет-врска | |
| Видлив прозорец на вратата | |
| Систем за следење на спроводливоста за плакнење | |
| Достапна е пумпа за зголемување на чиста вода | |
| Високо ефикасен кондензатор на пареа | |
Вовед во функцијата
1. Опција за одложување на почетокот: Закажано перење со одбројување или фиксно време
2. Функционално заштитено со различни нивоа на лозинка
3. Контролен систем: Микрокомпјутерска контрола, RS485, изолација на опто-спојки, оригинален увезен чип, заштитен далечински пренос на сигнал.
4. Автоматски систем на врати
5. Циркулациски систем: Функција за стартување со променлива фреквенција Проток на циркулациона пумпа: 0-600L/min Мониторинг на притисокот и чистење со средство против пена за да се обезбеди ефикасно чистење Прскалка со монитор за брзина за алармирање на пречка
6. Систем на решетки за чистење: Решетката за чистење може да се заменува на кое било ниво. Флексибилност на перење со вбризгување на повеќе нивоа и заменливи корпи. Повеќе од три влеза за вода со автоматски затворен вентил. Автоматска идентификација на корпата и регулирање на протокот на вода.
7. Висина на капацитет: Висина на чистење на едно ниво: 70 см Висина на чистење на две нивоа: 46 см Висина на чистење на три нивоа: 17 см




Хангжу Сипингже Биолошка Технологија Ко., ООД
XPZ е водечки производител на лабораториски машини за перење стаклени садови, лоцирана во градот Хангжу, покраина Жеџијанг, Кина. XPZ е специјализирана за истражување, производство и трговија со...автоматско перење стаклени садовикој се применува во био-фарма, медицинско здравје, средина за инспекција на квалитет, следење на храната и петрохемиска област.
XPZ е посветена да помогне во решавањето на сите видови проблеми со чистењето. Ние сме главен снабдувач на кинеските инспекциски органи и хемиски претпријатија, во меѓувреме брендот XPZ е проширен во многу други земји, како Индија, Велика Британија, Русија, Јужна Кореја, Уганда, Филипините итн., XPZ нуди интегрирани решенија врз основа на прилагодена побарувачка, вклучувајќи избор на производи, инсталација и обука за работа итн.
Ќе собереме поголема предност за претпријатијата за да обезбедиме иновативни производи со висок квалитет и одлична услуга, за да го одржиме нашето долгорочно пријателство.

Изложба

