Продолжуваме да се подобруваме, за да обезбедиме квалитет на производите во согласност со пазарните и барањата на клиентите. Нашата фирма има воспоставена програма за обезбедување на висок квалитет за инспекција на квалитетот за 202L CE сертифицирана самостојна машина за перење садови за 1-3 слоеви со целосно автоматско сушење. Нашиот принцип е „Разумни цени, економично време на производство и најдобра услуга“. Се надеваме дека ќе соработуваме со повеќе клиенти за меѓусебно подобрување и придобивки.
продолжуваме да се подобруваме, за да обезбедиме квалитет на производите во согласност со пазарните и стандардните барања на клиентите. Нашата фирма има програма за обезбедување на висок квалитет, всушност е воспоставена заКинеска машина за перење и сушење алишта за лабораториски стаклени садови и машина за перење алишта за лабораториски шишиња, сега имаме комплетна линија за производство на материјали, линија за монтажа, систем за контрола на квалитет и, најважно од сè, сега имаме многу патентирани технологии и искусен технички и производствен тим, стручен тим за продажни услуги. Со сите тие предности, ние сме на пат да создадеме „реномиран меѓународен бренд на најлонски монофиламенти“ и да ги шириме нашите решенија во секој агол од светот. Продолжуваме и се трудиме најдобро што можеме да им служиме на нашите клиенти.

| Основен параметар | |
| Работна температура | 5-40ºC |
| Електронска моќност | 220V/50Hz или 380V/50Hz |
| Електрична жица | 2м/5*10м2 |
| Моќност на греење | 4KW/9KW |
| Вкупна моќност | 5KW/11KW |
| Комора за перење | 316L не'рѓосувачки челик |
| Надворешен панел | 304 не'рѓосувачки челик |
| Капацитет | 3202L |
| Перисталтична пумпа | 4 парчиња |
| Програми | 36 стандардни, 100+ прилагодени |
| Температура на перење | до 95ºC |
| RS 232 порт | За пренос на информации од машината за перење |
| Екран на допир | 7-инчен екран во боја |
| Надворешна димензија | В/Ш/Д: 990*612*750мм |
| Тежина | 120 кг |
| Сензор за температура | PT1000 |
| Достапна е интернет-врска | |
| Видлив прозорец на вратата | |
| Систем за следење на спроводливоста за плакнење | |
| Достапна е пумпа за зголемување на чиста вода | |
| Високо ефикасен кондензатор на пареа | |
Вовед во функцијата
1. Опција за одложување на почетокот: Закажано перење со одбројување или фиксно време
2. Функционално заштитено со различни нивоа на лозинка
3. Контролен систем: Микрокомпјутерска контрола, RS485, изолација на опто-спојки, оригинален увезен чип, заштитен далечински пренос на сигнал.
4. Автоматски систем на врати
5. Циркулациски систем: Функција за стартување со променлива фреквенција Проток на циркулациона пумпа: 0-600L/min Мониторинг на притисокот и чистење со средство против пена за да се обезбеди ефикасно чистење Прскалка со монитор за брзина за алармирање на пречка
6. Систем на решетки за чистење: Решетката за чистење може да се заменува на кое било ниво. Флексибилност на перење со вбризгување на повеќе нивоа и заменливи корпи. Повеќе од три влеза за вода со автоматски затворен вентил. Автоматска идентификација на корпата и регулирање на протокот на вода.
7. Висина на капацитет: Висина на чистење на едно ниво: 70 см Висина на чистење на две нивоа: 46 см Висина на чистење на три нивоа: 17 см
Хангжу Сипингже Инструмент Технологија Ко., ООД
XPZ е водечки производител на лабораториски машини за перење стакларија, лоцирана во градот Хангжу, покраина Жеџијанг, Кина. XPZ е специјализирана за истражување, производство и трговија со автоматски машини за перење стакларија, кои се применуваат во биофарма, медицинско здравје, контрола на квалитетот, следење на храната и петрохемиска област.
XPZ е посветена да помогне во решавањето на сите видови проблеми со чистењето. Ние сме главен снабдувач на кинеските инспекциски органи и хемиски претпријатија, во меѓувреме брендот XPZ е проширен во многу други земји, како Индија, Велика Британија, Русија, Јужна Кореја, Уганда, Филипините итн., XPZ нуди интегрирани решенија врз основа на прилагодена побарувачка, вклучувајќи избор на производи, инсталација и обука за работа итн.
Ќе собереме поголема предност за претпријатијата за да обезбедиме иновативни производи со висок квалитет и одлична услуга, за да го одржиме нашето долгорочно пријателство.

Изложба


Продолжуваме да се подобруваме, за да обезбедиме квалитет на производите во согласност со пазарните и барањата на клиентите. Нашата фирма има воспоставена програма за обезбедување на висок квалитет за инспекција на квалитетот за 202L CE сертифицирана самостојна машина за перење садови за 1-3 слоеви со целосно автоматско сушење. Нашиот принцип е „Разумни цени, економично време на производство и најдобра услуга“. Се надеваме дека ќе соработуваме со повеќе клиенти за меѓусебно подобрување и придобивки.
Инспекција за квалитет заКинеска машина за перење и сушење алишта за лабораториски стаклени садови и машина за перење алишта за лабораториски шишиња, сега имаме комплетна линија за производство на материјали, линија за монтажа, систем за контрола на квалитет и, најважно од сè, сега имаме многу патентирани технологии и искусен технички и производствен тим, стручен тим за продажни услуги. Со сите тие предности, ние сме на пат да создадеме „реномиран меѓународен бренд на најлонски монофиламенти“ и да ги шириме нашите решенија во секој агол од светот. Продолжуваме и се трудиме најдобро што можеме да им служиме на нашите клиенти.